Ascendent

Ascendent - Brána do vaší dušeK určení Ascendentu je potřeba znát datum, místo a co nejpřesnější čas narození.


Pro přesný výpočet vašeho ascendentu můžete použít tento program: http://ascendent.najdise.cz/


Ascendent v Beranu

Ascendent v Beranu je plný touhy, vášně a odvahy pustit se do nových věcí, nejlépe překotně a ihned. Není tady příliš prostoru pro uvažování a rozebírání.

Vládcem tohoto Ascendentu je Mars, ohnivá energie, symbol bojovníků a odvážných průkopníků.

Tito lidé vstupují do všech nových životních situací odvážně a neohroženě, ale občas příliš zbrkle. To je nutí se zastavit, někdy i vrátit a poopravit.

Můžeme si představit automobilového závodníka, který velmi zručně a pohotově nastartuje svoje červené závodní autíčko, sešlápne pedál až k podlaze a na první odpich vyráží na závodní trasu. Je možné, že mu během jízdy začne blikat kontrolka a on zjistí, že má málo benzínu nebo že je trasa příliš náročná a je potřeba zpomalit a více se rozhlédnout.

Fyzický vzhled tohoto Ascendentu je sportovní typ ve sportovním oblečení, štíhlý a mrštný, pohyblivý a vždy připravený ke startu.

Protilehlé znamení Vah připomíná potřebu pěstovat v sobě toleranci a ochotu zvážit také potřeby a názory druhých lidí.


Ascendent v Býku


Býk na Ascendentu ctí stabilitu a bezpečí. Je symbolem zemitosti, klidu a rozvahy. Jeho majitel jedná rozvážně a vždy ho zajímá, jestli se mu vstup do nové záležitosti či obchodního jednání vyplatí. Dobře si rozmyslí, kolik energie věnovat při startu, aby mu zbyla ještě na plynulou jízdu.
Zemitost může tento Ascendent někdy příliš dlouho držet v jedné pozici, i když by bylo dobré už dávno vyrazit.
Býk na Ascendentu potřebuje nakrmit svoji Venuši, která tento Ascendent ovládá. To znamená, že se potřebuje před svým startem nejdříve rozhlédnout, nasát vůni a pokochat se barvami, promyslet co vše bude investovat a co mu to přinese a teprve potom vstává a vyráží. Klidně, pomalu, nespěchá.

Fyzický vzhled tohoto Ascendentu je pevná postava, dobře stabilní a uzemněná se sklonem k přibírání na váze. Klidný pohled, souměrné tělo. U mužů bývá silnější zátylek a pevné svalnaté nohy. Lidé s energií tohoto Ascendentu mají rádi oblečení v přírodních barvách (zejména hnědou a zelenou) a přírodní materiály, jako je bavlna, len a plátno. Rádi se pohybují v přírodě a nesnáší jakékoliv naléhání a manipulaci.

Svůj čas a svůj program si chtějí řídit sami.

Protilehlé znamení Štíra přináší Býkovi zprávy o pomíjivosti a neuchopitelnosti.


Ascendent v Blížencích


Tento Ascendent symbolizuje určitá rozevlátost, uvolněnost a nezacílenost. Blíženci, kteří svojí vzdušnou energií tento Ascendent ovládají, touží po nových informacích, po vzrušení, po kontaktech, po zážitcích. Milují těkavost větru a neradi zůstávají dlouho na jednom místě.

Ascendent v Blížencích je o jisté neuchopitelnosti, ale také o hbitosti, mrštnosti a pohotovosti. Lidé s tímto Ascendentem se umí přizpůsobit situaci a jejich specialitou je začínat několik věcí najednou.

Nositele tohoto Ascendentu poznáte snadno. Jejich pohyblivost jim nadělila štíhlou postavu s dlouhými a pružnými končetinami. Jejich darem je mladistvý vzhled až do vysokého věku. Jsou většinou velmi šikovní a zruční, umí složit hlavolam či smontovat rozebranou stavebnici.

Rádi sportují a pohybují se velmi rychle. Mají sklony k roztržitosti.

Protilehlé znamení Střelce obohacuje Blížence o nutnost nejdříve zacílit a pak jít trpělivě dál za určitým poznáním a neztrácet přitom pozornost a energii v bočních uličkách.


Ascendent v Raku


Luna, která ovládá znamení Raka, činí tento Ascendent vnímavý, klidný a přijímající. Lidé s tímto Ascendentem mají silnou intuici a je pro ně důležité naučit se vnímat svůj vnitřní rytmus a sladit ho se vším, co ve svém životě dělají. Spousta impulzů, které je vysílají na cesty, souvisí s jejich potřebou klidu a bezpečí. Neradi se otevírají neznámým lidem a neznámým situacím. Energie vody, která tento Ascendent vyživuje, přispívá k jisté proměnlivosti svého nositele. Někdy je veselý a milý, někdy je nepřístupný a uzavřený.

Fyzicky se tento Ascendent projevuje kulatým obličejem s mnohdy dětským výrazem jako jistým znakem nevinnosti. Postava není příliš vysoká a tělo mívá sklony k zadržování tekutin, tedy k otokům. Krunýř Raka chrání, stejně jako majitele tohoto Ascendentu. Bývají to lidé, kteří si jen tak někoho k sobě nepustí.

Pro lidi s tímto Ascendentem je velmi důležité naučit se naslouchat sobě samotným, odhalit svoje vlastní instinkty a potřeby. Vyživovat tak přirozeným způsobem svoji Lunu a naučit se vnímat svůj vnitřní čas. Prospěje jim delší pobyt v přírodě a zejména u moře. Voda v jakékoliv podobě je pro ně léčivá. Velmi důležitý je pro ně rytmus, mají se naučit střídat práci s odpočinkem, střídat aktivitu s pasivitou, sladit roční období se svým stravováním a v noci potřebují dlouho a kvalitně spát. Opatrní by měli být zejména v době Novu a Úplňku.

Protilehlé znamení Kozoroha dodává Rakovi vědomí o realitě a pevných hranicích.


Ascendent ve Lvu


Otevírají se dveře a vchází majitel Ascendentu ve Lvu. A spolu s ním vchází také majestát, vchází člověk s přirozeným respektem a autoritou a je si toho dobře vědom. Lidé s tímto Ascendentem mají v sobě klid, rozvahu, hrdost a potřebu být přijímáni s patřičnou úctou. Slunce, které tento Ascendent ovládá, propůjčuje svému nositeli záři, teplo a světlo. Dá se tedy říci, že pobyt vedle člověka s tímto Ascendentem může být velmi povznášející a inspirativní.

Jejich začátky jsou rozvážné, klidné, jsou si dobře vědomi svých práv a oprávněných nároků. Nemají potřebu se prosazovat zbrkle a viditelně ani nečekají, až si jich někdo všimne a osloví je. Oni sami si vybírají, s kým budou jednat a kam svoji počáteční energii investují.

Fyzicky je na těchto lidech zajímavý vzhled a to zejména jejich vlasy, jejich hříva, jejich koruna. Dobře vědí, že vlasy podporují jejich vyzařování a proto o ně pečují a rádi s nimi experimentují. Od přírody mívají husté vlasy, které jim vytváří kolem hlavy přirozenou auru Lví osobnosti.

Pro lidi s tímto Ascendentem je velmi důležité najít svoji vlastní identitu, svoji osobní sílu a naučit se přirozeným způsobem prosazovat. Jejich Ascendent je přímou cestou k jejich Slunci. A teprve až pochopí sílu svého Ascendentu, pak podpoří energii svého Slunce.

Protilehlá energie znamení Vodnáře Lvu připomíná, že není na světě sám a že je dobré zapojit se také do kolektivní práce pro cíle určité skupiny.


Ascendent v Panně


Tento Ascendent je kritik a velmi sází na rozum. Ascendent ve znamení Panny dobře promýšlí, co z vnějšího světa propustí do světa vnitřního. Rozebírá, třídí, porovnává, kontroluje a ověřuje. Zemitá energie Panny se nepouští jen tak na cesty a jen tak do nových věcí, aniž by si předem nevypracovala plán, rozpis a postup. Úkolem tohoto Ascendentu je naučit se přijímat realitu a nechat se jí občas jen tak unášet. Naučit se přijmout i to, co máme tendenci kritizovat a odmítnout. Naučit se uvolnit a občas jen tak být. Přílišná zemitost, která zastupuje stabilitu a jistotu, může blokovat začátky, které sice nemusí mít svoji logiku, ale zase nás mohou přivést na cesty, které bychom jinak neprošlapali. A mohou nám zprostředkovat setkání, která nás v mnohém obohatí. Fyzicky se tento Ascendent projevuje pevnou a štíhlou postavou, jasným a živým pohledem a pečlivě vybraným šatníkem. Může se zde projevit jistý odstup, ale to jenom proto, aby si majitel tohoto Ascendentu mohl dovolit orientaci v situaci a připravit si adekvátní nástroje. Lidé s tímto Ascendentem by měli pečlivě upravit svoji stravu a dovolit si občasné půsty či odlehčení stravy. Aby to, co odmítli a uložili ve svém těle, našlo cestu ven a ulehčilo tak trávicímu traktu.

Protilehlé znamení Ryb přináší tomuto Ascendentu možnost navázat spojení se svými pocity a emocemi a vnímat pocity a emoce druhých lidí.


Ascendent ve Vahách


Ascendent ve znamení Vah, to je rozený diplomat, je to téma hledání neustálého kompromisu, harmonie a vyvažování, je to o potřebě pečlivě zvážit všechna pro a proti.

Proto lidé narození pod tímto Ascendentem dlouho váhají, než se rozhodnou, než vykročí, než se pustí na cesty. Mohou mít problém vybírat z více možností, ať už se jedná o koupi trička nebo o výběr dovolené.

Lidé s tímto Ascendentem rádi poukazují na druhou stránku věci či problému, bývají také nekompromisní a důrazní při prosazování svojí představy o harmonii. Jenom zapomínají na to, že jejich představa o harmonii může být úplně jiná než představa druhých lidí.

Venuše, která znamení Vah ovládá, přináší tomuto Ascendentu silnou potřebu vztahů, společenskost a milou přátelskou povahu. Na první pohled jsou lidé s Ascendentem ve Vahách jemní a pozorní společníci, na druhý pohled nás mohou překvapit svojí kritičností a neústupností.

Silné postavení Venuše, která tento Ascendent ovládá, vede svoje zrozence cestou umění a krásy.

Fyzicky se lidé s tímto Ascendentem představí zajímavým a elegantním oblečením, vždy jsou něčím originální a zajímaví. Šíří kolem sebe auru přívětivosti a jemnosti. Potrpí si na vybranou společnost, rádi se pohybují tam, kde se setkává originalita a inspirace.

Znamení protilehlého Berana přináší Vahám rozhodnost, jasnost a sílu prosadit svoje názory a potřeby.


Ascendent ve Štíru


L
idé, kteří se narodí s Ascendentem ve znamení Štíra, vždy upoutají výrazným a silným pohledem, jejich oči bývají tmavé a přímo magicky poutavé.

Tento Ascendent je o moci a bezmoci, o velké síle, se kterou zrozenec přichází na svět. Otázkou zůstává, zda si tuto svoji sílu uvědomuje a zda s ní umí zacházet.

Znamení Štíra, které ovládá Pluto, je karmické a nese s sebou spoustu informací z rodů předešlých a předává je dále ke zpracování. Štír zastupuje vodní energii, velmi hlubokou a tajemnou. Ukrývá v sobě mnoho emocí a pocitů, také prožitky křivd a touhu po ovládání.

Téma moci a bezmoci znamená, že si mohou tito zrozenci vybrat. Buď se stanou těmi, kterými je manipulováno a svoje požadavky pak uplatňují také manipulativním způsobem tak, jak je to jejich rodina naučila.

Také si mohou být vědomi svoji vnitřní síly a moci a potom dokážou spoustu věcí a stávají se z nich charismatičtí vůdci, kteří ovládají ostatní.

Zrození těchto lidí mohlo mít zajímavou historii, také jejich životní cesta bývá neobvyklá a osobitá. Jsou tichými pozorovateli svého okolí, ale velmi pečlivě si vybírají, kdy svoji osobní sílu použít a kdy zůstat v klidu.

Fyzicky se tento Ascendent vyznačuje pronikavým pohledem a celkovou tajemností svého nositele.

Protilehlé znamení Býka navrací Štíra do reality a ukazuje mu, jak vystoupit z hlubin nevědomí a postavit se rovnýma nohama na zem.


Ascendent ve Střelci


Ascendent ve znamení Střelce je plný ohně a nadšení. Jeho touha po dálkách a poznání je přímo nakažlivá.

Lidé s tímto Ascendentem mnohdy neodhadnou svoje síly a nadšení díky velkorysosti Jupitera, který znamení Střelce ovládá. Někdy se může jejich život proměnit ve věčné bloudění a hledání nových a stále zajímavějších zážitků, které je nakrmí a uspokojí. Cesta pro ně bývá důležitější než místo, kam směřují. Ohnivá esence protéká celým jejich horoskopem a oživuje každou jeho část. Zrozenci této konstelace jsou přirození optimisté a tomu také odpovídá jejich fyzický vzhled. Mívají zpravidla široká ústa, zvědavý pohled a rádi se smějí.

Opoziční znamení Blíženců uvolňuje Střeleckou urputnost a nabízí mu více pohledů na život.


Ascendent v Kozorohu


Lidé, narození pod tímto Ascendentem jsou ovlivněni energií přísného učitele Saturna. Už odmalička vědí, že nic není zadarmo a že je čeká poctivá práce a mnohdy i odříkání. Berou tuto skutečnost za vlastní a díky tomu se tak tříbí jejich smysl pro realitu, důslednost, trpělivost a pracovitost.

Většinou až v druhé půlce života vydechnou a začínají si užívat všeho, co dokázali. Teprve tehdy se rozhlédnou a zjistí, že nejenom práce a odříkání, ale také radost, odpočinek a odměna jsou součástí jejich životní poutě.

Při prvním setkání mohou tito lidé působit přísným a odtažitým dojmem. Mívají ostré rysy a štíhlou, někdy i šlachovitou postavu.

Tento Ascendent nachází svůj protipól ve znamení Raka, od kterého se má naučit jemnosti, vlídnosti a empatii. Pokud nedokáže tyto vlastnosti v sobě rozvíjet, pak vyhledává k sobě partnery, kteří mu tyto vlastnosti zrcadlí. Od nich se má naučit, že život není jenom práce a povinnosti, ale že je dobré se občas zastavit a podívat se okolo sebe, vyslechnout svoje blízké a známé bez potřebného Saturnského poučování.

Protilehlé znamení Raka obohacuje Kozoroha po citové a emoční stránce a připomíná mu, že život je také o radosti a blízkém souznění.


Ascendent ve Vodnáři


Tomuto Ascendentu vládne planeta Uran, která symbolizuje jednak technické záležitosti, ale především vnitřní neklid, nekonvenční komunikaci, osobitost, nepředvídatelnost a mnohdy až ztřeštěnost.

Lidé s tímto Ascendentem umí překvapit často už při prvním setkání. Buď dorazí pozdě anebo v kombinaci oblečení, které vám vyrazí dech.

Vzdušná energie Vodnáře působí určitou odtažitostí. Tito lidé mají rádi věci pod svojí kontrolou a díky zvědavosti je zajímá hodně důležitých informací. Proto se neradi váží k jednomu místu a k jedné osobě. Jejich potřeba dozvědět se co nejvíce způsobuje jejich roztržitost a citovou a emoční neúčast. Sbírají informace a umí je slepit do pozoruhodného, avšak nesourodného propletence. Rádi se zapojují do práce skupiny zaměřené pro určitý cíl či ideál, jejich hesly bývá solidarita, rovnost a spravedlnost.

Jejich výrazné zaměření na svět okolo jim blokuje možnost a čas přiblížit k sobě samotným a procítit tak svoje vnitřní prožívání.

Fyzicky se tento Ascendent projevuje jemnými rysy ve tváři a jakoby elektrizujícími vlasy. Celá osobnost člověka s Ascendentem ve Vodnáři působí přímo magnetickým dojmem.

Protilehlé znamení Lva ukazuje Vodnáři nutnost zasadit se také o svoje vlastní potřeby a naučit se rozlišovat to, co chce celá skupina od toho, co opravdu chce jenom on sám.


Ascendent v Rybách


Energie tohoto Ascendentu je záhadná, nejasná a všeobjímající. Zrozenec s tímto Ascendentem směřuje svoje jednání k tomu, aby našel a potvrdil svoje osobní hranice, aby se setkal se svojí pravou identitou. Je mu vlastní velká citlivost a vnímavost, slyší trávu růst a dokáže přesně vnímat atmosféru místnosti, do které právě vstupuje.

Je důležité, aby tito lidé našli rovnováhu mezi tím nakolik zůstat citliví a vnímaví a nakolik se nenechat svojí empatií a přecitlivělostí pohltit.

Vládcem znamení Ryb je Neptun, planeta soucitu a nesmírné hloubky jako je oceán sám. A v těchto hlubinách hledá nositel tohoto Ascendentu svoje životní nasměrování. Znamení Ryb je vyobrazeno tak, že dvě ryby plují proti sobě. Už toto samotné svědčí o vnitřním konfliktu. Nakolik se ponořit do svojí fantazie, představivosti a říše snů a nakolik se prosadit ve vnějším světě.

Znamení Ryb symbolizuje energii umělce, bohéma, léčitele či věčného hledače. Co sám hledá, mnohdy ani netuší, důležitá je pro něj především cesta. Jsou mu k dispozici různá setkávání s filozofickým a náboženským podtextem, umělecká sféra či služba pro druhé.

Mohou to být celoživotní snílci, ale také lidé, kteří se umí postavit za všechny, kteří jsou nějakým způsobem společností utiskováni nebo určitým způsobem ze společnosti vyloučeni. Tím, že hledají svojí vlastní cestu a směr, kam napřít svoji energii, tím pomáhají v hledání také druhým lidem.

Fyzicky se tito zrozenci vyznačují velkýma očima a zasněným romantickým pohledem. Mají v sobě jisté kouzlo neurčitosti, které láká k bližšímu seznámení.

Protikladné znamení Panny nabízí Rybám praktičnost, vymezenost a schopnost rozlišovat.


Mgr. Jarmila Voženílková
- sdílení povoleno pouze s uvedením tohoto původního zdroje

V září 2013 jsem zahájila výuku astrologie:
Škola astrologie pro zvědavé